Zelkova дрвото Слики

Добредојдовте на нашиот zelkova дрво слики страница.

На оваа страница ќе најдете многу убави слики на zelkova дрвја.

Zelkova дрвото факти

Исто така, ќе најдете голем број на прекрасни информации за zelkova дрвја, вклучувајќи и информации за zelkova видови дрвја, садење информации, и многу повеќе.

Ова е вредни и корисни информации кои можат да ви помогне да дознаете повеќе за zelkova дрво.

Zelkova дрвото Слики

За да ја видите секој zelkova дрво сликата во полна големина само кликнете на слики.

Уживајте во овие слики од Zelkova дрвото.

Zelkova дрвото Галерија

japanese zelkova tree
zelkova tree
zelkova
zelkova tree
zelkova
zelkova image
zelkova tree
zelkova tree
zelkova
zelkova tree photo
zelkova tree
zelkova
zelkova
japanese zelkova

Zelkova дрвото факти и Информации

Еве некои подетални информации за zelkova дрво.

Zelkova е род од шест видови на листопадни дрва во брест семејство Ulmaceae, роден на јужниот дел на Европа, и југозападно и Источна Азија. Тие се разликуваат во големина од грмушки (З sicula) до големи дрвја високи и до 35 метри (З carpinifolia). Листовите се алтернативни, со назабени маргините, и (за разлика од сродни Elms) симетрична база на лист ножот. Плодот е сува, орев како drupe, произведени одделно во лист axils.

Сицилијанската Zelkova З sicula, откриена во 1991 година, е наведена како загрозен вид. Единствената позната популација се состои од мал број на ниски грмушки кои страдаат од тешка прекумерно пасење; природните зрели големината на неповредени примероци е непознат.

Родот Zelkova беше заеднички ширум северна Европа и Северна Америка, дури во плиоцен. Сепак, голема плеистоценот глацијацијата има затворени родот на неговата сегашна спектар на источниот Медитеран острови и Кавказ, како и во Источна Азија, каде што се случи само локални глацијацијата.

Zelkova serrata и Z. carpinifolia се одгледуваат како украсни дрвја. Дрво е тешко, се користи за правење мебел.

 

Збирка на импресивен дрвото Слики

Есен Есен Дрвја Слики Бермудскиот дрвото Фотографии
Божиќното дрво Слики Хибискус дрвото Цвеќе
Зима дрвото Слики Импресивен дрвото Слики
Шумски патеки Фотографии Даб Слики
Кедрово дрво Фотографии Бор Слики

Дрвја: Последни дрвото Фотографии, слики & Слики

Tree Picture, Apple Tree Orchard Photo
Christmas Tree: Picture Photo of Xmas Trees
Maples: Sugar Maple Tree Leaf

Палма Слики

Букови дрва

Палми

Tree Picture, Apple Tree Orchard Photo
Christmas Tree: Picture Photo of Xmas Trees
Maples: Sugar Maple Tree Leaf

Даб Галерија

Божиќ стебла

Јавори

Tree Picture, Apple Tree Orchard Photo
Tree Picture, Apple Fruit Tree Photo
Tree Pictures, Palm Trees Pic, Bermuda

Јаболкницата Галерија

Јаболкницата Слики

Палми Галерија

Tree Picture, Identify Japanese Maple Tree Photo, Japanese Maples Tree Image
Tree Picture, Identify Scotch Pine Tree Photo, Pines Tree Images
Tree Picture, Identify Willow Tree Photo, Weeping Willow Tree Images

Јапонски јавори

Бор Галерија

Врбите Категорија

Trees: Maple Tree Leaves in Fall Puddle Image

Јавор дрво Лисја: Повеќе слики од Неапол? Ве молиме следете ги на Јавор дрво Галерија. Целосна големина на сликата, само кликнете на Maple Leaf сликата.

Palm Trees on the Beach St Catherines, Bermuda

Палмово дрво пејзаж: Повеќе тропски слики на палмите? Ве молиме следете ги на Палма Галерија. Целосна големина на сликата, само кликнете на плажа дрво сликата.

САД земјиштето е покриено со над 30 проценти со дрвја и шуми

Дрво Слика покажува, се сопна на овие дрвото Слики

Ние додадете нови дрво слики како тие доаѓаат кај нас, на неделна & месечна основа. Се надеваме дека ќе уживате во сите наши дрво фотографии и информации за различните видови дрвја и видови.

Дрво Слики

Дрво Слики Видео; Уникатна колекција на дрво слики од самиот почеток на сино ѕвона под букови дрва, Различни дабови дрвја слики ... заедно со разни бор слики. Уметнички собраа дрво видео заедно со изреки и песни се слави дрво. Убаво направено дрво видео снимки со прекрасни пијано мелодии песна наречена Затемнувањето од Сузан Ciani ..

Шише дрвото Слики

Шише дрвото Слики, збирка на дрвја уметнички украсени со шарени стаклени шишиња. Не треба да се меша со вистински и необични Шише дрвото

Sequoia дрвото Слики

Sequoia дрвото Слики, голема колекција на големиот Титан Sequoias дрво. Светови втор по големина дрво, "претседател" е над 3200 години се наоѓа во Националниот парк Sequoia, Калифорнија Невада САД Регион. Повеќе Sequoia дрвото факти и слики може да се најде во нашите TreePicturesOnline Sequoia дрвја Фотографии страница.

Дрво Фотографии на дрва од Исланд

Дрво Слики и слики од Исланд, интересни фотографии на различни дрвја во лето, есен и зима. Повеќе Зимски дрвото слики може да се најде во импресивна Зима дрвото Слики страница.

Дрво позадина слики да се направи убави позадини за вашиот компјутер `s десктоп. Погледнете го нашиот дрво позадина фотографии водат во левата категории дрвото.

Ви благодариме за посетата на нашиот Дрво Слики на TreePicture Online.com, Те молам врати наскоро за повеќе големи дрво слики!

Слики сајтови

Камин Слики - Дрво Слики - Белведер Слики

Црквата Слики Падне Слики Произведени Дома Слики
Логирате обвивка Сенка кукли Кариби

Игра допир Игри Слики на Зимските Сенка куклен Слики Водопад Слики
Продолжи Примероци Направете Жешка Слики Работа Формулари

Tree Pictures